czyszczenie matrycy

studio foto-team.pl

Czyszczenie matrycy

Każdy fotograf prędzej czy później spotyka się z problemem plamek na zdjęciach, które pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie i potrafią nieźle spaskudzić kadr.
Najczęstszą przyczyną takiego kłopotu są zabrudzenia matrycy, czyli sensora Twojego aparatu. Oczywiście można samemu się z tym uporać, lecz jeśli chcesz zlecić to nam to zapraszamy i pomożemy.
W odpowiedzi na potrzeby naszych Klientów uruchomiliśmy usługę czyszczenia matrycy w naszym studio. Wystarczy się z nami skontaktować, umówić na wizytę a potem cieszyć się czyściutką matrycą i pięknymi zdjęciami.
Czyszczenie matrycy aparatu fotograficznego 2
Matryca aparatu fotograficznego to światłoczuły element, serce naszej lustrzanki. Zabrudzenie powoduje, że wszelkie brudy, plamki znajdują się potem odwzorowane na naszych  zdjęciach. Widoczne będą najmocniej w przypadku, kiedy fotografujemy na najwyższych wartościach przysłony. Jeśli na sfotografowanym niebie widzicie sporo mniejszych lub większych plamek, czas aby zająć się matrycą Waszego aparatu. Czasem wydaje się nam, że to zabrudzony obiektyw, niestety prawda jest inna ponieważ zabrudzenia obiektywu nie dają tak wyrażnych plamek na zdjęciu, poza tym usuniesz je łatwo we własnym zakresie. Brudzenie się matrycy jest procesem naturalnym, wynika z tego iż do wnętrza komory przedostają się z zewnątrz zanieczyszczenia. Dzieje się to nie tylko podczas zmiany obiektywu ale też spowodowane jest niedoskonałym uszczelnieniem korpusu, czy nawet silnym wiatrem czy unoszącym się pyłem.
Kiedy należy czyścić? Wtedy gdy zabrudzenia są widoczne na naszych zdjęciach i przeszkadzają nam w pracy. Zazwyczaj 1-2 czyszczenia rocznie, chyba że właśnie wróciliśmy z fotografowania rajdu Dakar 🙂
Czyszczenie matrycy aparatu fotograficznego
Po uprzednim umówieniu się telefonicznym pod nr 511 198 792 prosimy o dostarczenie sprzętu w godzinach otwarcia studio. Na życzenie Klienta sprawdzimy przed usługą stopień zabrudzenia robiąc na miejscu zdjęcie testowe.
Z aparatem prosimy dostarczyć naładowaną baterię i jeden obiektyw. Przy odbiorze zademonstrujemy zdjęcie testowe na monitorze tak aby pokazać, że matryca jest już czysta i gotowa do pracy. Zapraszamy.
STANDARD
150zł
Usługa czyszczenia matrycy aparatów cyfrowych z wymienną optyką., zarówno pełnoklatkowych jak i APS-C.
Odbiór aparatu po wykonaniu usługi następnego dnia roboczego.
Zamów
EKSPRESS
290zł
Usługa czyszczenia matrycy aparatów cyfrowych z wymienną optyką., zarówno pełnoklatkowych jak i APS-C.
Wykonanie usługi i odbiór aparatu tego samego dnia.
Zamów